Margaret Atwood: Legvégül a szív
Atwood többi disztópiájától eltérően pillanatok alatt felpörögtek az események, a legelejétől kezdve berántott a regény. Az ikerváros modell rengeteg napjainkat is érintő társadalmi problémát vetett fel, mint a szervkereskedelem, a korrupció, a kizsákmányolás, a génmódosított élelmiszerek létrehozása, a pazarlás, az energiatakarékosság fontossága, az élhető életterek biztosítása és persze Atwood egyik kedvenc témája, a nők kizsákmányolása. Mind olvasás alatt, mind pedig utána bőven adott gondolkodni valót az olvasónak.
A szörnyű környezeti hatások következményeinél, talán még érdekesebb volt ahogyan az emberek hozzáálltak ehhez az új váltott életükhöz. Hiszen lélektanilag nagyon nehéz feldolgozni egy materiális társadalomban élő ember számára, hogy semmi sem 100%-ig az övé. Meg kell osztani az otthonát vadidegenekkel, közösen kell használniuk a robogót, a fűnyírót, a hajszárítót vagy a kávéfőzőt. Arról nem is beszélve, hogy a börtönben töltött idő alatt a házastársak sem találkozhatnak, nem is tudják mi van a másikkal egy teljes hónapig. Szóval Atwood borzalmasan izgalmas feltevésekkel dolgozott ebben a regényben is, amik néha már a teljes abszurditásba hajlanak, mint a szexrobotok vagy a programozható emberek.
Minél előrébb haladunk a cselekményben annál jobban keverednek a szálak, amit Charmaine és Max egy fellángoláson alapuló viszonya indított el. Vagy nem is spontán viszonyról van szó? Ennek kiderítése érdekében olvassátok el a regényt.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése